KLUBOVÉ BZH 15.září 2012  
 
  V sobotu 15.září uspořádal Blodhound klub společně s Rakovnickým OMS již druhý ročník Barvářských zkoušek honičů, v honitbě MS Sluka Zbečno. Tentokrát byla přizvána ke zkouškám i ostatní lovecká plemena a tak společnost zúčastněných psů byla velice pestrá. Zkoušek se zúčastnili 4 bloodhoundi, 2 porceláni, 1 alpský brakýř, 3 drsnosrstí jezevčíci a 1 jagterier.
  Dva dny před zkouškami, po dlouhém období sucha zapršelo a zlepšily se pachové podmínky, tak důležité pro práci psů na dosledech. Na sobotu jsme měli objednané příjemné babí léto.
  V předvečer zkoušek nám rozhodčí Pavel Štangl, který je lektorem na mysliveckých kurzech adeptů a zkouškách pro hospodáře, na požádání udělal velmi zajímavou přednášku o Aujezskýho chorobě. O jejím původci, objeviteli, monitoringu v naší republice, metodice vyšetření, způsobu přenosu na psy a snaze o její eliminaci.
  Sobotní ráno, již za prvního rozbřesku, zastihlo rozhodčí s pomocníky svědomitě šlapat umělé stopy tras a vůdce se psy na brzkém ranním proběhnutí. Šálek horké kávy, čaje, či uzené klobásky v chladném ránu, díky občerstvení „U Korbela“ v propůjčené chatě MS Sluka určitě přišly vhod.
  Podle naplánovaného scénáře probíhala přejímka psů, veterinární prohlídka, porada rozhodčích, sladění trubačů i hledání nejlepších pozic pro fotografa a kameramany.
  Po slavnostním nástupu s fanfárami, vzájemném se představením rozhodčích, vůdců se psy a losování pořadových čísel, nastal postupný přesun, podle skupin, do honitby.

 

  První skupinu, bloodhoundy a alpského brakýře posuzovali rozhodčí, Pavel Štangl a Zbyněk Novák. Dva z nich složili zkoušky v l.ceně a získali tak oba tituly CACT i res.CACT, druzí dva v ll.ceně a alpský brakýř v l.ceně. Druhou skupinu, ostatních loveckých plemen, posuzovali rozhodčí Ivan Petrbok a Karel Čepelák. V této skupině složili zkoušky dva psi v l.ceně, dva ve ll.ceně, jeden v lll.ceně a jeden získal loveckou upotřebitelnost.
  Všichni zúčastnění psi byli hodnoceni v limitních disciplínách známkou 4, nebo minimálně známkou 3, někteří získali za chování při zastřelené zvěři i body za hlášení navíc, ale jejich vůdci podcenili nácvik odložení a chůze, což mělo za následek posunutí v ceně.


  Po návratu z honitby na chatu čekal všechny tradiční gulášek a vychlazené pivečko.
  Zatímco se rozhodčí věnovali propočítávání výsledků, vypisování tabulek, diplomů a potvrzení o zkouškách psů z výkonu, vládla mezi vůdci již uvolněná atmosféra a vzájemná sdělování si, právě prožitých zážitků, nebrala konce.


  Při slavnostním zakončení v duchu tradic s fanfárami, výřadem černé zvěře a hořících svic, vyhlásil vrchní rozhodčí Věroslav Herian výsledky zkoušek jednotlivých psů a gratuloval vůdcům. Připravenost zkoušek zhodnotil na výbornou, pochválil vůdce za reprezentaci jednotlivých plemen a přátelskou atmosféru a bloodhoundy za skvělou reprezentaci klubu.


  Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a bezproblémovém průběhu zkoušek.
  Mysliveckému sdružení SLUKA Zbečno za propůjčení honitby a chaty, rozhodčím za korektní posuzování, pomocníkům za zodpovědné přenášení zvěře, trubačům za troubení i u dosledů, kameramanům a fotografovi za zdokumentování atmosféry zkoušek, obsluze občerstvení za příjemné doplňování vydané energie, kamarádům za pomoc a nápady při přípravě.
  Poděkování obzvláště patří našim hlavním sponzorům zkoušek: Firmě „Dibaq a.s.“, výrobci výživových programů značky Fitmin, jejíž výživový a doplňkový program si získává velkou oblibu, nejenom v klubu, ale jak jsme měli možnost slyšet už během zkoušek i u ostatní chovatelů loveckých plemen, firmě „BERBERA“ za dodání dvou kusů černé zvěře a rakovnickým firmám“ Robert Procházka - Zbraně a střelivo“ a salonu „Alex“ za věcné dary pro vůdce i psy.
  Opět jsme prožili se všemi moc pěkný den, plný napínavých zážitků, výborných výkonů psů, ale i nečekaných zvratů a příjemných setkání. Gratulujeme všem vůdcům k složení BZH se svými psy, přejeme mnoho krásných společných zážitků a těšíme se příští rok nashledanou s těmi z Vás, kteří budete mít zájem připravit svého psa na zkoušky a absolvovat je společně s námi.
   Hubertův zdar !

  Eva a Ota Benešovi

Vydleskova listina bloodhound.pdf (300,4 kB)

Vysledkova listina . ostatni plemena.pdf (339,8 kB)

FOTOGALERIE v odkaze

https://krivoklatskehvozdy.rajce.idnes.cz/BZH_15.zari_2012_ve_Zbecne/

 
 

 

 


 

Fotogalerie: Klubové BZH 15.září 2012

Tato fotogalerie je prázdná.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode